Epson MegaPlex MG 850HD test oraz opinie
Śledź Technologia 3LCD
Rozdzielczość WXGA 1280x800
Jasność [ANSI] 2800

Epson MegaPlex MG 850HD test oraz opinie

Nasza ocena
8.5
Plusy: Złącze do produktów Apple
Minusy: Brak rozdzielczości Full HD
Wasze oceny
10.0
(1głosy)
Kliknij żeby zagłosować
VN:F [1.9.15_1155]
Ocena: 10.0/10 (1 głos)

Epson MegaPlex MG 850HD został stworzony z myślą nie o kinie domowym, czyli używaniu w zaciemnionym pomieszczeniu, ale do zabawy w salonie przy lekkim oświetleniu.

Jest idealny do oglądania filmów, grania czy przeglądania zdjęć z iPhone’a, iPod’a czy innych urządzeń, które można włożyć w specjalny dock z tyłu projektora lub podłączyć przez USB.

Epson MegaPlex MG 850HD był stworzony z myślą o rozrywce w salonie, ale jeżeli jesteście entuzjastami dużego ekranu z nie dużym budżetem ten projektor multimedialny też wypełni to zadanie. Jeżeli zastanawiacie się czy jest lepszy od telewizorów w tym zakresie cenowym to nie ma wątpliwości, że przyjemność z oglądania filmu czy meczu na olbrzymim ekranie jest dużo większa. Nawet poświęcając trochę z rozdzielczości otrzymujemy olbrzymi obraz i w zakresie 3 000 zł naszym zdaniem nie znajdziecie telewizora, który by przyniósł tyle radości z oglądania filmów.

[pullquote align=”left”]Epson MegaPlex MG 850HD wyposażony nawet w rączkę do przenoszenia i ważąc nie całe 4 kg zapewnia elastyczność w przemieszczeniu go między pokojami.[/pullquote]

Porty można zabezpieczyć, gdy projektor jest nie używany lub przenoszony małą klapką. Jak większość projektorów nie jest przenośny bo jest lekki, ale jest przenośny bo został do tego zaprojektowany. Po odpaleniu projektora od razu zauważamy, że projektor jest bardzo jasny i w pomieszczeniach lekko zaciemnionych nie powinien mieć najmniejszego problemu z wyświetleniem obrazu nawet o przekątnej 100’’. Jasność rzędu 2800 ANSI lumenów można osiągnąć przy maksymalnych ustawieniach kontrastu i jasności używając trybu Dymiac jednak odwzorowanie kolorów nie będzie wówczas istniało. Wystarcz to jednak do wyświetlenia tekstu w całkiem jasnym pomieszczeniu.

W swojej kategorii cenowej Epson MegaPlex MG 850HD zachwyca obrazem.

Za tak niską cenę nie można mu wiele zarzucić. Jedynym małym minusem może być rozdzielczość 1280×800 pikseli, czyli nie jest Full HD, ale za taką cenę ciężko spodziewać się projektora Full HD.

MegaPlex MG 850HD wyświetla obraz ostry i wyraźny zapewniając bardzo dobre kolory nawet przy skalowaniu w dół ze źródeł Full HD do rozdzielczości 720p.

Kontras jest zadowalający, ale najbardziej wymagający użytkownicy mogą zauważać nie perfekcyjną głębię czarnego koloru. Jakość obrazu jest zdecydowanie kartą przetargową rozważając projektory multimedialne w granicach 3 000 zł. Jedną z ciekawszych funkcji MG 850HD jest na pewno złącze dokujące do urządzeń Apple. Po podłączeniu, które nie zajmuje dużo czasu wyświetlane jest menu. Mamy do wyboru parę opcji takich jak: Filmy, Muzyka, Zdjęcia, Więcej i Ustawienia. Wchodząc głębiej w strukturę wyświetlaną na ekranie możemy odnaleźć filmy zapisane na naszym urządzeniu pracującym na systemie iOS. Oglądanie filmów z Youtube staje się więc proste – wystarczy zapisać wybrany film na swoim Ipponie czy iPadzie.

Podsumowując Epson MegaPlex MG 850HD może spokojnie konkurować z telewizorami w przedziale cenowym około 3 000 zł jednak ma nad nimi jedną przewagę – wielkość obrazu. Projektor jest na tyle jasny, że można spokojnie pokusić się o większe ekrany projekcyjne niż 100”. Dodatkowe cechy produktu jak złącze dla urządzeń Apple oraz mobilność przygotowują go na 21 wiek i integrację z urządzeniami przenośnymi. Jest to bardzo ciekawy produkt z dodatkowymi cechami a za tak niską cenę dostarcza naprawdę bardzo dobry obraz.

Sprawdź Ceny! Przejdź do sklepu
VN:F [1.9.15_1155]
Ocena: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.15_1155]
Ocena: +1 (z 1 głos)
Epson MegaPlex MG 850HD test oraz opinie, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Blip
 • Forumowisko
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • co-robie
 • Twitter
 • Grono.net
 • MySpace
 • Gwar
 • Kciuk.pl
 • Sfora
 • Spis
 • Tumblr
 • Gadu-Gadu Live
kajer


Staramy się dostarczyć kompleksowych informacji o sprzęcie multimedialnym.

Brak komentarzy

Pozostaw komentarz

Oceń to

*