Czy warto wybrać ekran Avers Cumulus X

Czy warto wybrać ekran Avers Cumulus X

Ekran projekcyjny Avers Cumulus X sprawdzi się w instalacjach na tle okna w salach konferencyjnych, szkoleniowych. Będzie odpowiedni jako ekran do projektora 3D w kinie domowym. Ekrany Cumulus X mogą posiadać boczne czarne ramki wydzielające obszar użytkowy. Rozmiary w jakich występuje ekran to min. 180 cm max 300 cm szerokości tkaniny. Można wyprodukować ekran pod zamówienie o szerokości mniejszej niż 180 cm np. 130 cm.

Formaty (proporcje tkaniny)

16/9 (obraz panoramiczny)

4/3 (popularny format obrazu przy projektorach z rozdzielczością XGA)

1/1 (format uniwersalny, w zależności od tego ile rozwiniemy tkaniny, taki format możemy uzyskać)

 

Kaseta (obudowa) ekranu jest o 7 cm dłuższa od szerokości tkaniny. Jeśli materiał posiada 240 cm, kaseta będzie mieć 247 cm. Kaseta ekranu posiada przekrój: głębokość 12,8 cm x wysokość 12,3 cm.

Dekoracyjna listewka dodaje kasecie unikatowego wyglądu. Producent daje 2 lata gwarancji na ekran, 5 lat na silnik ekranu.

 

 Przykładowe zastosowanie ekranu projekcyjnego Cumulus X

 
[heading style=”1″]Ekran montowany na tle okna w sali konferencyjnej[/heading]
 

Ekran projekcyjny Avers Cumulus X może być montowany do ściany (np. nad oknem na dystansownikach ściennych) lub na uchwytach do sufitu. Wymiar tkaniny dostosowany do wielkości sali. Dobrze jakby materiał po rozwinięciu zasłaniał zewnętrzną ramę okna. Wskazana jest dodatkowo roleta, zasłona, karnisz zaciemniający.

Dolna krawędź ekranu przy prezentacjach powinna być na wysokości ok 110-130 cm od podłogi.


 

[heading style=”1″]Ekran do projektora 3D do kina domowego[/heading]

Projektory 3D do kina domowego posiadają rozdzielczość Full HD, co daje nam proporcje obrazu 16:9. Jeśli Twój projektor nie posiada funkcji 3D, ale jest stricte do kina domowego, ten artykuł również jest dla Ciebie. A teraz konkrety: jeśli tkanina projekcyjna ma szerokość 240 cm to wysokości powinna mieć (odpowiednio w proporcjach kinowych) 135 cm. Mamy więc 240×135 cm obszaru użytkowego. Jeśli dodamy boczne czarne ramki 5 cm z każdej strony (boczne i dolną) oraz górny czarny pas 30 cm wówczas zmniejszy nam się obszar użytkowy. Uzyskamy przestrzeń użytkową 230×129 cm. Czarne ramki w ekranach produkcji Avers są malowane na powierzchni projekcyjnej (dla porównania: u producenta Adeo są na zasadzie zgrzewu trwałego).

Wybierając ekran do kina domowego format 16:9 szerokości 240cm powinniśmy wybrać model z symbolem: Cumulus X 24/18 MW BT30.

Warto pamiętać, że dolna krawędź ekranu w kinie domowym powinna być na wysokości oczu widza tj. około 60-80 cm od podłogi.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

[heading style=”1″]Ekran projekcyjny z czarnymi ramkami[/heading]

Ekrany Cumulus X z czarnymi ramkami występują przy tkaninie Matt White i Matt Grey. Przy wyborze tkaniny innej niż wymienione tj. np. White Ice lub New Coral – czarne ramki nie będą możliwe.

Tkanina Matt White jest doskonała do prezentacji oraz do kina domowego.

Tkanina Matt Grey sprawdzi się w zastosowaniu kinowym przy praktycznie pełnym zaciemnieniu pomieszczeniu podczas projekcji.

Tkanina White Ice jest materiałem przeznaczonym do prezentacji oraz do projekcji filmowych przy większych formatach ekranu. White Ice posiada biały tył, może być montowana jedynie na tle ściany.

Materiał New Coral jest przeznaczony do projekcji wstecznej tj. gdy projektor znajduje się po przeciwnej stronie niż oglądający.

Najgrubszą tkaniną jest Matt White P, grubość aż 0,7mm. Matt White P doskonale sprawdzi się w salach konferencyjnych oraz w kinie domowym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sprawdź Ceny! Przejdź do sklepu
VN:F [1.9.15_1155]
Ocena: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.15_1155]
Ocena: 0 (z 0 głosów)
Czy warto wybrać ekran Avers Cumulus X, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Blip
 • Forumowisko
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • co-robie
 • Twitter
 • Grono.net
 • MySpace
 • Gwar
 • Kciuk.pl
 • Sfora
 • Spis
 • Tumblr
 • Gadu-Gadu Live
Angel


Oddajemy do waszych rąk portal o multimediach. Wierzymy, że dzięki waszym opiniom i sugestiom stworzymy wspólnie bazę cennych informacji o sprzęcie multimedialnym i projekcyjnym aktualizowaną na bieżąco. Więc do dzieła Google

Brak komentarzy

Pozostaw komentarz

*