Top 5 ekranów projekcyjnych do szkoły

Top 5 ekranów projekcyjnych do szkoły

Ekrany projekcyjne są częścią zestawu projekcyjnego. Przy zakupie projektora multimedialnego, w zależności od warunków sali, należy dobrać właściwy ekran. Jeśli docelowo potrzebujemy zestaw przenośny: projektor powinien być z serii mobilnej, natomiast ekran koniecznie na stojaku z wygodnym pokrowcem transportowym. Przy instalacji na stałe sugerujemy wybór ekranu do montażu na ścianę lub do sufitu z systemem elektrycznego lub ręcznego rozwijania. Waga projektor wówczas nie jest tak istotna, ponieważ będzie montowany na stałe za pomocą specjalnego uchwytu z wysięgnikiem.

Poniżej przedstawiamy top 5 ekranów projekcyjnych polecanych do szkół ze względu na dobry stosunek jakości do ceny.

1. Ekran na statywie AVers Tripod 180×180 cm

Cechy główne: Ekran do prezentacji mobilnych. Idealny jako uniwersalne zastosowanie. Główny atut ekranu Avers Tripod to stabilny stojak i wygodny uchwyt ułatwiający przenoszenie.

Opis: Ekran posiada metalową kasetę w kolorze czarnym, materiał projekcyjny MATT WHITE, boczne czarne ramki wokół obszaru roboczego tkaniny, wymiar maksymalny 180×180 umożliwia projekcję w formacie 4:3 (prezentacje), 16:9 (kino domowe, prezentacje), 16:10 (prezentacje). Gwarancja na ekran wynosi 2 lata.

 

2. Ekran elektrycznie rozwijany AVTek Electric Education 240×180 Matt White – format obrazu 4:3

Cechy główne: Ekran z serii edukacyjnej wyróżniający się bardzo dobrą ceną. Ekran AVTek Electric Education jest modelem rozwijanym elektrycznie za pomocą przycisku. Proste rozwiązanie do małych i średnich sal.

Opis: Elektryczne system rozwijania/ zwijania ekranu jest wygodnym rozwiązaniem. Powyższy model ekranu po zamontowaniu steruje się przyciskiem umieszczonym na końcu przewodu. Format ekranu w proporcji 4:3 umożliwia projekcję prezentacji lub filmów. Materiał Matt White z czarnym nieprześwitującym tyłem.

 

3. Ekran ścienno-sufitowy ręcznie rozwijany NOBO 200×151,3 Matt White

Cechy główne: Powyższy model sprawdzi się w sali wielkości od 30 do 60 m2. Ręczne rozwijanie ekranu Nobo za pomocą rączki umieszczonej przy dolnej listwie. Proste i ekonomiczne rozwiązanie.

Opis: Ekran marki NOBO rozwijany ręcznie. Wokół ekranu znajdują się boczne czarne ramki zwiększające skupienie uwagi widza na wyświetlanym obrazie. Solidna obudowa i prosta obsługa rozwijania ekranu.

 

4. Ekran ramowy składany, przenośny AVTek Easy Fold 508×381 (projekcja przednia lub tylna)

Cechy główne: Ekran stricte do dużych sal np. auli lub do prezentacji w salach, w których nie ma możliwości montażu ekranu na stałe. Model ekranu ramowego AVtek Easy Fold posiada dwa materiały projekcyjne (projektor może być z przodu lub z tyłu ekranu, w zależności od zamocowanej tkaniny). Proste składanie w 10 minut oraz wytrzymała skrzynia do przechowywania ekranu.

Opis: Ekran idealny do projekcji wielkoformatowych zarówno w pomieszczeniach zamkniętych jak i w plenerze. Stabilna, składana rama w kolorze stalowym. W zestawie dwa materiały projekcji do projekcji wstecznej i przedniej oraz skrzynia transportowa na kółkach ułatwiająca przenoszenie.

 5. Ekran elektryczny Avers Cumulus X 270×200 cm – format obrazu 4:3 Matt White

Cechy główne: Ekran w standardzie rozwijany za pomocą przycisku naściennego, przeznaczony do montażu na stałe do ściany lub sufitu. Wysoka jakość produktu i solidne wykonanie.

Ciekawostka: Istnieje też nietypowe zastosowanie ekranu Cumulus X i większego formatem ekranu Solaris, mianowicie: instalacje przy eventach plenerowych, wówczas ekran montuje się do konstrukcji scenicznej.

Opis: Kaseta ekranu wykonana z aluminium w kolorze białym. Materiał projekcyjny: najlepszą opcją będzie Matt White ze względu na uniwersalność: sprawdzi się także przy instalacji ekranu na tle okna. Przy zakupie można wybrać elementy dekoracyjne obudowy tzw. kolorowe listewki: przednią i boczne. W standardzie jest sterowanie przyciskiem naściennym, opcjonalnie można nabyć sterowanie bezprzewodowe. Gwarancja na ekran wynosi 2 lata, na silnik ekranu 5 lat.

 Czy ten post był pomocny? Czekamy na wasze komentarze, opinie.

VN:F [1.9.15_1155]
Ocena: 10.0/10 (2 głosów)
VN:F [1.9.15_1155]
Ocena: +1 (z 1 głos)
Top 5 ekranów projekcyjnych do szkoły, 10.0 out of 10 based on 2 ratings
Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Blip
 • Forumowisko
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • co-robie
 • Twitter
 • Grono.net
 • MySpace
 • Gwar
 • Kciuk.pl
 • Sfora
 • Spis
 • Tumblr
 • Gadu-Gadu Live
Angel


Oddajemy do waszych rąk portal o multimediach. Wierzymy, że dzięki waszym opiniom i sugestiom stworzymy wspólnie bazę cennych informacji o sprzęcie multimedialnym i projekcyjnym aktualizowaną na bieżąco. Więc do dzieła Google

Brak komentarzy

Pozostaw komentarz

*