Tani projektor 4000 Lm FULL HD? W tym artykule przedstawię dwa tanie modele projektorów spełniających te kluczowe parametry.

Jak wiesz, aby uzyskać wyraźny obraz musisz mieć projektor z odpowiednią mocą lampy. Jeśli możesz zapewnić większe zaciemnienie sali to masz problem z głowy. Jeśli jednak sala będzie częściowo z dostępem światła projektor 4000 Lm full hd uznaję jako kompletne minimum. Powiesz: „E, tam, kupię projektor 2.200 ansi lm i będę zadowolony!” A ja ci powiem, że jeśli lubisz widzieć filmy niewyraźne lub, co gorsza, tabelki w prezentacjach blade i mało wyraźne, to powodzenia!

Dla Twojego komfortu wybrałam dwa modele projektorów o mocy lampy 4000 ANSI Lumenów i rozdzielczości Full HD 1920×1080 pikseli.

Pierwszy model projektora full hd 4000 lm o którym teraz przeczytasz to Vivitek DH278.

DH278 posiada full HD i 4000 Lm i jest doskonały do szkoły jak i salki konferencyjnej. Aktualna cena na dzień 06.07.2023 to 3700 zł brutto (cena detaliczna). Jak widzisz na zdjęciu powyżej, projektor ma kolor obudowy biały i od góry są przyciski sterowania 'menu’ projektora. Przyciski na obudowie przydadzą Ci się wtedy, gdy baterie projektora powiedzą „good bye” i stojąc na środku sali nie będziesz mógł włączyć sprzętu. Podchodzisz wtedy do projektora i klikasz przyciski ratując sytuację. Prezentacja będzie Twoja.

Co podłączysz do projektora full hd 4000 ansi marki Vivitek?

Podłączysz wszystko, co niezbędne czyli laptop lub dodatkowe głośniki. Masz do dyspozycji dwa złącza hdmi, dwa złącza vga oraz wejście audio / wyjście audio 3,5mm minijack. Głośnik wbudowany w urządzeniu ma moc 2W (wersja mono).

Co powiecie na drugi model projektora również full hd 4000 ANSI Lumenów?

Marka Epson stworzyła prosty projektor z silną lampą o symbolu EB-FH52, który posłuży Ci na lata. Moc lampy i rozdzielczość bez zmian czyli 1920×1080 pikseli oraz 4000 ansi lumenów jasność lampy.

W trybie oszczędnym lampa poświeci Ci aż 12.000 godzin, a jeśli nie będziesz jej oszczędzać (tryb normalny) to 5500 h. To dużo, czyż nie? Cena aktualna w sieci na ten projektor to koszt brutto ok 4000 zł. Projektor posiada najbardziej typowe parametry optyki: współczynnik odległości 1.32-2.14:1. Spójrz proszę na złącza projektora Epson: posiada dwa HDMI, jedno VGA oraz wejście Audio RCA L/R. Dźwięk możesz puścić prosto z projektora: moc wbudowanego głośnika na poziomie 16W.

Dla porównania, pierwszy wskazany przeze mnie projektor miał współczynnik odległości z mniejszą skalą regulacji tj. 1.36-1.66:1

Moim zdaniem jeden i drugi projektor są godne uwagi. Podejmij decyzję sam i kupuj w dobrych sklepach.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *