Top 3 zestawy interaktywne 2023 roku to szczególne zestawienie sprzętu: tablicy multimedialnej z projektorem.

Artykuł jest skierowany głównie dla dyrektorów szkół, aby ułatwić im wybór najlepszego produktu. Na wstępnie dodam, że zestawy o których piszę poniżej, zawierają tablicę interaktywną + projektor krótkoogniskowy lub ultrakrótkoogniskowy oraz uchwyty naścienne.

Otrzymując przesyłkę z zestawem interaktywnym, zauważysz, że wszystko jest starannie zapakowane i gotowe do instalacji.

Do przeprowadzenia sprawnego montażu powinieneś mieć przygotowane odpowiednie długości kabli: zasilającego oraz sygnałowego. Jak wiesz, kabel sygnałowy może to być kabel HDMI lub, na przykład, kabel VGA. Zdecydowanie polecam pójść w kierunku kabla HDMI. Montaż kabli wraz z ukryciem ich w korytkach naściennych (lub w bruzdach) należy przeprowadzić w następujący sposób: długi kabel zasilający i HDMI łączymy od projektora, po uchwycie, suficie, ścianie, aż do miejsca, gdzie będzie gniazdo naścienne. Po zamontowaniu gniazda, przygotuj krótkie kable: HDMI i VGA, (na przykład długości 3 lub 5 m), którymi każdy nauczyciel będzie podłączać laptop/komputer. Zalecana kolejność montażu: najpierw zamontuj tablicę interaktywną na uchwytach na ścianie. Następnie włącz projektor i względem rozmiaru obszaru roboczego tablicy dopasuj odległość projektora (oddalaj się na tyle, na ile jest potrzeba, aby światło projektora wypełniło obszar użytkowy tablicy). Jeśli masz pytania, zaglądaj do instrukcji obsługi.

Kolejnym punktem tego artykułu jest omówienie TOP 3 zestawów interaktywnych na rok 2023

Numer 1 zestaw interaktywny: Panorama UST Tablica interaktywna Avtek TT-BOARD 90 PRO + Projektor ultrakrótkoogniskowy Epson EB-685W z uchwytem.

Tablica posiada obszar roboczy 90 cali w proporcjach panoramicznych 16:9. Dla gwarancji długiej żywotności producent Avtek daje 3 letnią gwarancję, a jeśli zrobisz rejestrację produktu po zakupie to otrzymasz gwarancję 5 letnią. Twoja szkoła to doceni – w szkole ważne są produkty na lata. Powierzchnia tablicy jest ceramiczna co gwarantuje wytrzymałość. Wraz z tablicą szkoła otrzyma oprogramowanie. Oprogramowanie Avtek Interactive Suite zawierające wiele zaawansowanych funkcji ułatwiających interaktywną pracę z dowolnymi materiałami. W zestawie Top 1 znajduje się projektor ultrakrótkoogniskowy rozdzielczości WXGA EPSON EB-685W. Wraz z projektorem otrzymujesz dedykowany przez producenta uchwyt ścienny. Koniecznie pamiętaj, że projektory ultrakrótkoogniskowe są dużo lepsze niż modele o obiektywie krótkoogniskowym. Projektor o ultra krótkim rzucie montuje się bardzo blisko tablicy, nad jej górną krawędzią. Doceni ten aspekt każdy wykładowca – koniec ze świeceniem projektora prosto w oczu nauczyciela.

Zestaw interaktywny Top 2: zawiera tablicę interaktywną Esprit MT Pro i projektor Epson EB-685W (ten sam projektor, co omówiony powyżej).

W zestawie interaktywnym numer 2 znajduje się ten sam, najlepszej jakości projektor o ultra krótkim rzucie. Tablica interaktywna Esprit MT Pro posiada obszar roboczy o przekątnej 80 cali. Producent postarał się zadbać o zadowolenie dyrektorów szkół: daje aż 3 letnią gwarancję na tablicę i dożywotnią na powierzchnię tablicy. Projektor posiada uchwyt ścienny w cenie. Oprogramowanie również dołączone do zestawu.

W zestawie interaktywnym numer 3: znajdziesz tablicę Avtek 80 PRO i projektor krótkoogniskowy Vivitek DX283ST.

Zestaw posiada niezbędne uchwyty, zarówno do tablicy jak i do projektora. Bez problemu przeprowadzisz instalację sprzętu wraz z szybką konfiguracją. W opakowaniu z tablicą znajdziesz takie akcesoria jak: instrukcja obsługi, kabel USB, wskaźnik, pisaki, półka interaktywna oraz uchwyty. Tablica zapewni urozmaicanie każdych zajęć. Jasny i wyraźny obraz zapewni projektor Vivitek o jasności na poziomie 3600 ANSI Lumenów. Do projektora możesz podłączyć urządzenia za pomocą kabla VGA, HDMI. Dźwięk możesz odtworzyć z głośnika projektora, głośnika laptopa lub przekierować na głośniki zewnętrzne.

Podsumowując, przedstawione Top 3 zestawy interaktywne to kilka opcji w cenach od 6.100 złdo 8.700 zł brutto.

Każda szkoła ma własny budżet i zna swoje potrzeby oraz możliwości. Najtaniej wychodzi zestaw nr 3: na dzień 22.11.2023 cena 6100 zł w promocji do końca roku 2023. Zestaw z tablicą Esprit MT Pro kosztuje 8330 zł brutto. Natomiast zestaw z tablicą Avtek 90 Pro kosztuje 8700 zł brutto. Na tą chwilę zestawy są w promocji w sklepie.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *